LOKALIZACJA

Willa Stara Chałpa położona jest 35 minut pieszo od rynku w Muszynie i 15 minut jazdy samochodem od uzdrowiska Krynicy-Zdrój. 

Bezpieczne, ustronne miejsce nad potokiem i wodospadem. Malownicze krajobrazy, ukształtowanie terenu, lasy, feeria barw w zależności od pory roku, spokój, cisza , kontakt z pięknem przyrody, możliwością aktywności ruchowej w czystym, nieskażonym środowisku, sprawiają, że jest to doskonałe miejsce  zarówno dla miłośników sportów czy przygód ale również dla pragnących spokoju, ciszy i ukojenia duszy. 

Wiele atrakcji oraz liczne obiekty rekreacyjne zapewnią udany wypoczynek w tym pięknym zakątku Beskidu Sądeckiego. Willa położona jest zaledwie 10 km od przejścia granicznego ze Słowacją (Leluchów-Čirč).                                                                                       

Nad rzeką Muszynka oddaloną 300 m od obiektu znajduje się kolorowy plac zabaw dla dzieci oraz z boisko do gry w piłkę nożną i siatkówkę. 

Wzdłuż rzeki biegnie słynna trasa rowerowa Aquavelo łącząca uzdrowiska. Szlakiem rowerowym bezpiecznie dotrą Państwo zarówno do Krynicy Zdrój jak i  wszystkich atrakcji Muszyny począwszy od Kościoła św. Józefa z początku XIV w. i Ogrodów Biblijnych

Kolejno wzdłuż ul. Kościelnej przemieścimy się do rynku w Muszynie gdzie wznosi się Ratusz z zabytkowymi piwnicami oraz Kapliczka Św. Nepomucena, Św. Floriana , pijalnia wody Milusia, muzeum oraz zespół dworski z Dworem Starostów i dawną Kordegardą z XVII w.

Nieopodal Baszta z ruinami zamku oraz Zapopradzie – sportowo rekreacyjna dzielnica Muszyny z Aquaparkiem, parkiem linowym, lodowiskiem oraz Skate Parkiem. Nieopodal  Ogród zmysłów z wieżą widokową i okrągłą kawiarnią. Dalej Ogród z Parkiem Baśni i Legend a także Ogrody miłości z ptaszarnią. 

To garstka sztandarowych punktów na mapie Muszyny, w których nie można ominąć.

Malownicza lokalizacja w dolinie Popradu i łagodne górki idealne do pieszych przechadzek sprawiają, że pobyt w Muszynie jest wielce atrakcyjny! Jeśli szukacie spokojnego miejsca z ciekawymi, acz niezbyt trudnymi szlakami, z pewnością się nie zawiedziecie. Całodzienne spacery, nawet mimo kapryśnej pogody, pozwalają naładować baterię i porządnie odpocząć. 

Dla miłośników narciarstwa, okolica ma również bogatą ofertę zróżnicowanych lecz nowoczesnych Ośrodków narciarskich, które swoją bazą zaskoczą nie tyle amatorów białego szaleństwa ale i wytrwałych wyrafinowanych narciarzy. W  najbliższej okolicy zapraszają kompleksy narciarskie w Tyliczu, Jaworzynie Krynickiej, Słotowinach, czy Wierchomli a także w centrum Krynicy Zdrój wyciąg” Henryk.”

Zapraszamy serdecznie do zakładki Atrakcje gdzie szerzej prezentujemy Państwu ogrom  miejsc w Muszynie, które bezapelacyjnie uatrakcyjnią i wzbogacą  czas wypoczynku w naszych apartamentach Willi Stara Chałpa.