SPORT - Jak aktywnie spędzać czas w Muszynie?

1. Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie

Jest to znakomity kompleks rekreacji wodnej z grotami sztucznej fali, jacuzzi, zjeżdżalniami i brodzikiem dla dzieci (z bajkowymi fontannami i aquazorbingiem). Na miejscu  możliwość skorzystania z mini parku linowego, toru przeszkód, dmuchanych zjeżdżali, a także z basenu z piłeczkami dla najmłodszych. Obiekt posiada również boisko do siatkówki oraz zewnętrzne stoły do tenisa. Na miejscu zaplecze gastronomicznej w postaci Restauracji Zapopradzie. 

Korzystanie: z basenów w sezonie letnim (czerwiec-sierpień), z dodatkowych atrakcji i restauracji całorocznie
Cennik: www.zapopradzie.pl 

2. Park Zdrojowy nad Szczawnikiem

To sportowo-rekreacyjna perełka Muszyny. Park stworzono głównie z myślą o mieszkańcach i kuracjuszach Muszyny dla aktywnego dla nich wypoczynku. W parku znajduje się ścieżka zdrowia, park Seniora oraz boisko i plac zabaw dla dzieci. Wszędzie porozstawiane są ławeczki i altanki, a w północnej części parku udostępniono pijalnię wody mineralnej “Józef”. W parku na 200 m2 umieszczona została też siłownia na świeżym powietrzu. Na 20 różnych przyrządach można ćwiczyć od rana do zmierzchu. Specjalne tablice informacyjne dostarczają informacji na temat ćwiczeń, jakie mogą tu być wykonywane. Park jest taką ścieżką zdrowia na świeżym, górskim powietrzu, którą koniecznie trzeba odwiedzić. To idealne miejsce nie tylko dla samotnych turystów czy biegaczy, ale również całych rodzin i grup. W parku jest także duże boisko do gier zespołowych.

Przez park wiedzie również ścieżka rekreacyjn0-rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem na najwyższy szczyt pasma Beskidu Sądeckiego – Jaworzynę Krynicką.

W lecie, w słoneczne dni można skorzystać z kąpieli na plażach po obu stronach kaskad wodnych na potoku Szczawnika. Uzupełnieniem infrastruktury parku są trzy stylowe altany wypoczynkowe oraz liczne kładki.

3. Szlak rowerowy Aquavelo

Jedną z atrakcji turystycznych w tym regionie jest z pewnością szlak rowerowym Aquavelo, który powstawał w latach 2018-2020. Szlak ten łączy polsko-słowackie uzdrowiska (Krynica-Zdrój / Muszyna / Piwniczna / Szczawnica / Vyšné Ružbachy / S Tarub Ľubovňa / Ľubovnianske KúpeleBardejov / Bardejov Spa). Szlak tworzą zarówno nowo wybudowane, jak i istniejące już drogi (o małym natężeniu ruchu); powstały też kładki łączące Polskę ze Słowacją. Dodatkowym atutem jest połączenie z inną trasą rowerową w wiosce Hniezdne, która powstaje w ramach projektu „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr”.

4. Spływy Doliną Popradu

Spływy Kajakowe i Rafting- Poprad to idealna rzeka do uprawiania kajakarstwa górskiego oraz rafingu i ekstremalnych spływów na pontonach.

5. Szkoła jazdy konnej

Profesjonalne stadniny w okolicach Krynicy zachęcają do czerpania przyjemności z uroków jazdy konnej po łąkach i lasach Beskidów jak i na krytych oraz otwartych ujeżdżalniach. Jazda konna to doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właściwie jeździć może każdy, jeśli wykaże się tylko odpowiednią chęcią i wolą nauki.
Do innych atrakcji oferowanych przez pobliskie stadniny należą wycieczki zaprzęgami, kuligi – okazja do podziwiania krajobrazów.
Już dawno odkryto zbawienny wpływ jazdy konnej na zdrowie człowieka.
Stadniny:

TYLICZ FARMA LAMA

Konfederatów Barskich 11

33-383 Tylicz
tel.: +48 720 020 590 

 

STAJNIA TERENOWO-RAJDOWA BESKID

Łabowa 108

tel. +48 508 247 782 , +48 884 884 883

 

STADNINA KONI HUCULSKICH GŁADYSZÓW W REGIETOWIE 

Regietów 28
38-315 Uście Gorlickie
tel/fax : +48 18 351 00 18, +48 18 351 00 97

6. Wędkarstwo na rzece Poprad

Usytuowane w dolinie Popradu miejscowości uzdrowiskowe stanowią doskonałą bazę wypadową dla wszelkich wypraw wędkarskich. Jeśli dołożymy do tego liczne atrakcje dla niewędkujących członków rodziny otrzymujemy niewątpliwie jeden z najbardziej atrakcyjnych wędkarsko regionów w kraju.

Wędkując w Popradzie możemy liczyć na spotkanie z wieloma gatunkami ryb. Do najliczniej występujących zaliczyć należy świnkę, klenia, ukleję, jelca oraz brzanę.

Gatunki ryb szlachetnych reprezentowane są tutaj przez pstrąga potokowego, lipienia oraz głowacicę. Ta ostatnia zasługuje na szczególną uwagę, to właśnie m.in. dla głowacicy nad Poprad ściągają wędkarze niemal z całej Polski. Nie bez powodu – głowacica jest dla wędkarza tym samym czym Everest dla himalaisty, a Poprad jest jednym z najlepszych łowisk głowacicowych w naszym kraju. To właśnie w Popradzie została złowiona rekordowa głowacica o długości 120 cm i wadze ponad 20 kg!.

Wszyscy zainteresowani zakupem zezwolenia na połów ryb mogą je nabyć w siedzibie koła PZW Muszyna: Al. Zdrojowa 11, lub w systemie On-line pod adresem: zezwolenia.pzwns.info.pl

7. Korty tenisowe Muszyna

Muszyna może poszczycić się bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturą do uprawiania tenisa ziemnego. Na terenie gminy znajduje się kilkanaście kortów tenisowych i ścianka do squasha.

Gdzie można skorzystać:

Hala do Tenisa ziemnego przy lodowisku na Zapopradziu, Al. Zdrojowa 3, 

tel. +48 605 450 079

TKKF Poprad Muszyna, Aleja Zdrojowa tel. kom. 601 956 595, 608 286 135